\
 

Dachówka Betonowa

Dachówka betonowa jest ekologicznym pokryciem dachu, składa się z cementu, piasku kwarcowego i wody. Stosuje się także barwnik, co pozwala na wyrabianie dachówek w wielu kolorach. Niezależnie od zastosowania barwnika, często także maluje się dach farbami akrylowymi, dzięki czemu uzyskuje się ciekawszy i lepszy efekt estetyczny.

Dachówka betonowa to jeden z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych w pokryciach dachowych. Pokrycie z tego rodzaju dachówki posłuży nawet sto lat, gdyż jest odporne na starzenie, a także doskonale się sprawdzi w starciu z huraganami. Jest też odporne na inne czynniki atmosferyczne, np. promieniowanie UV.

Doskonała wytrzymałość oraz cena przybliża trochę ten rodzaj pokrycia do dachówki ceramicznej, obydwa materiały łączy także doskonała izolacyjność akustyczna oraz cieplna, z tego względu wiele osób zastanawia się, który materiał wybrać. Funkcjonalność obu dachówek jest podobna, dlatego najlepiej sugerować się w wyborze wyglądem, tym jaki efekt estetyczny chcemy uzyskać. Dachówka ceramiczna jest dobrym wyborem w budynkach tradycyjnych, w bardziej nowoczesnym budownictwie, lepiej może się sprawdzić dachówka betonowa. Dachówki betonowe są łatwiejsze w montażu od ceramicznych. Zawsze można skorzystać z porady fachowców, którzy doradzą odpowiednie pokrycie dachowe i oszacują jego koszt. Jeśli szukają Państwo pokrycia dachowego na długi okres czasu, pokrycie dachówką betonową, będzie dobrym rozwiązaniem. Skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów pozwoli cieszyć się nim przez długie lata.

Copyright © 2019 BudMet