\
 

Dachówka Bitumiczna

Szukając odpowiedniego materiału na pokrycie dachu, warto wziąć pod uwagę dachówkę bitumiczną. Nie jest ona tak znanym materiałem jak blachodachówka, dachówka ceramiczna czy betonowa, jednak ze względu na jej funkcjonalność i cechy, jest bardzo dobrym materiałem na pokrycie dachu.

Dachówka bitumiczna należy do lekkich pokryć dachowych. Z tego względu jest doskonałym materiałem na pokrycie nie tylko domów mieszkalnych, ale także domków letniskowych i altanek. Z wyglądu przypomina ona papę, która została wycięta w kształt przypominający płytki ceramiczne. Tworzona jest z kilku warstw: z włókna szklanego, bitumu oraz posypki ceramicznej (względnie granulatu ceramicznego).

Dachówka bitumiczna jest lekka, bardzo łatwa w montażu, występuje w szerokiej gamie kolorów. Jest to także materiał zapewniający dużą trwałość pokrycia dachowego. Można ją stosować na dachach o różnym stopniu nachylenia, nie niższym jednak niż dwanaście stopni. Jest niezastąpionym materiałem w pokrywaniu dachów o nietypowym, skomplikowanym kształcie. Do zalet pokrycia dachu dachówką bitumiczną, zalicza się także niski koszt i niedużą ilość odpadów.

Dachówka bitumiczna jest idealnym materiałem dla osób szukających ekonomicznego, a zarazem trwałego pokrycia dachowego. Jej zalety sprawiają, że staje się ona doskonałą alternatywą dla starszych i bardziej popularnych pokryć dachowych.

Choć pokrycie konstrukcji dachowej dachówką bitumiczną nie jest skomplikowane, warto zdać się w tym na ekspertów. Dzięki temu mają Państwo gwarancję szczelnego i trwałego pokrycia.

Copyright © 2019 BudMet