\
 

Dachówka Ceramiczna

Dachówki ceramiczne to jeden z najbardziej estetycznych materiałów służących do pokrycia dachu. Z tego powodu cieszą się niesłabnącą popularnością. Dach pokryty dachówką ceramiczną, wygląda bardzo atrakcyjnie, nie jest to jednak jedyny powód, dla którego jest ona chętnie wybierana przez właścicieli domów.

Dachówka ceramiczna wykonana jest z gliny ceglarskiej, jest to jeden z najstarszych sposobów na pokrycie dachu. Wśród materiałów stosowanych współcześnie w pokryciach dachowych, dachówka ceramiczna jest materiałem najstarszym. Z tego względu jest dobrym pokryciem dachu w budynkach zabytkowych. Chętnie jest stosowana także w nowym budownictwie, ze względu na trwałość, efekt estetyczny oraz dobre tłumienie hałasu. Dobrze wykonany dach z dachówki ceramicznej posłuży nawet sto lat, a bardzo często można się nim cieszyć dłużej. Jest bardzo odporny na zjawiska atmosferyczne, np. huragany. Pokrycie z dachówki ceramicznej, szczególnie komponuje się z tradycyjnym budownictwem. Ciężka pokrywa z dachówki ceramicznej gwarantuje doskonałe wyciszenie.

Dachówka ceramiczna jest materiałem ciężkim, z tego względu przed przystąpieniem do pokrywania nią dachu, trzeba wyliczyć ciężar pokrycia. Jest to ważne, ponieważ pozwoli to na zastosowanie belek, które udźwigną ciężar dachu.

Położenie dachówki ceramicznej wymaga sporej wiedzy, dlatego zamiast pokrywać nią dach samodzielnie, lepiej jest skorzystać z usług fachowca. Daje to pewność, że dachówka jest dobrze położona, a dach będzie w doskonałym stanie przez długie lata.

Copyright © 2019 BudMet